Home > Fără categorie > S-au pus în vânzare bilete la Festivalul Naţional de Teatru

S-au pus în vânzare bilete la Festivalul Naţional de Teatru

Din 5 octombrie s-au pus in vanzare bilete pentru spectacolele Festivalului National de Teatru.

Biletele se vor gasi la teatrele gazda:

Teatrul National Bucuresti, Teatrul Odeon, Teatrul Bulandra, Opera Nationala Bucuresti, Teatrul National de Opereta, Teatrul de Comedie, Teatrul Nottara, Teatrul Mic, Teatrul Metropolis, Teatrul Act, Teatrul Tandarica, Centrul Cultural pentru UNESCO “Nicolae Balcescu”, Teatrul Arca – Club la Scena, precum si in reteaua Vreaubilet.

Pentru alte eventuale modificari nu ezitati sa intrati pe: www.fnt.ro

FESTIVALUL NAŢIONAL DE TEATRU, ediţia a 21- a

28 octombrie – 6 noiembrie 2011

PROGRAM

Joi, 27 octombrie

La porţile Festivalului10.00 – 21.00 Teatrul Masca, Commedia dell’ Arte la Masca

Vineri, 28 octombrie

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare

Deschiderea Festivalului Naţional de Teatru

Teatrul Naţional Bucureşti, Sala MareTrei surori de A.P.Cehov, regia Andrei Şerban, Teatrul Naţional Budapesta, Ungaria – 3h 15min cu pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni (spectacol invitat din străinătate)

18.30 Teatrul Bulandra, Sala Izvor – Lansare de carte: „Silvan. Portretistul” / “The Portrait Artist” (Editura ICR)

19.00 Teatrul Bulandra, Sala IzvorLeonce şi Lena de Georg Büchner, regia Gábor Tompa, Teatrul Maghiar de Stat Cluj – 1h 40min fără pauză / Spectacole tematice

19.00 şi 22.00 Teatrul Odeon, Sala MareMountainbikerii de Volker Schmidt, regia Radu Alexandru Nica, Teatrul German de Stat Timişoara – 1h 30min fără pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

22.00 Teatrul Foarte Mic Crazy stories in the city, un spectacol de Arcadie Rusu, Teatrul Mic Bucureşti – 1h fără pauză / Dans în teatru

Staţia de Metrou UNIRII 1 – Happening Teatrul Masca / La porţile Festivalului

Sâmbătă, 29 octombrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT – Divanele FNT – La sfat cu artiştii

11.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Amfiteatru – Caramitru – Mălăele: „Câte-n lună şi în stele”, dialog liber despre teatru şi viaţă

17.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare, Foaier Lansare de carte: „Mayerhold. Scrieri despre teatru”, selecţie, traducere, prefaţă şi note de Sorina Bălănescu, Fundaţia Culturală „Camil Petrescu”

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare Trei surori de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban, Teatrul Naţional Budapesta, Ungaria – 3h 15min cu pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni (spectacol invitat din străinătate)

18.00 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Leonce şi Lena de Georg Büchner, regia Gábor Tompa, Teatrul Maghiar de Stat Cluj – 1h 40min fără pauză / Spectacole tematice

18.00 Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu” Însemnările unui necunoscut, după F.M. Dostoievski, regia Alexandru Darie, Teatrul Bulandra Bucureşti – 3h 40min cu pauză / Spectacole tematice

19.00 Radio România Cultural Trei surori de A.P. Cehov, dramatizarea şi regia artistică Dan Puican, Radio România Cultural – 1h 25min / FNT On Air

20.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala AtelierPescăruşul de A.P.Cehov, regia Christian Benedetti, Théâtre-Studio, Paris, Franţa – 2h fără pauză / Spectacole tematice (spectacol invitat din străinătate)

20.30 Teatrul Mic Poveşti călătoare Capul Verde, selecţia textelor şi dramaturgia Natália Luíza, regia Miguel Seabra, interpretează Carla Galvao şi Fernando Mota, Teatro Meridional, Lisabona, Portugalia – 1h fără pauză / În prim-plan, actorul (spectacol invitat din străinătate)

22.00 Teatrul ACT Absolut!, după Ion Creangă, regia Alexandru Dabija, interpretează Marcel Iureş, Teatrul ACT Bucureşti – 1h 30 min fără pauză / În prim-plan, actorul

22.00 Teatrul Arca, Club La Scena Emigranţii de Slawomir Mrožek, regia şi interpretarea Lari Giorgescu şi Silvian Vâlcu, Teatrul Arca, Club La Scena Bucureşti – 1h 20min fără pauză / În prim-plan, actorul

Staţia de Metrou UNIRII 1 – Happening Teatrul Masca / La porţile Festivalului

Duminică, 30 octombrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT– Divanele FNT – La sfat cu artiştii

10.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala 99 – „ImageWork Training and the Chekhov Technique”, atelier pentru tineri actori şi regizori susţinut de David Zinder – 4h / Ateliere

17.30 Teatrul de Comedie – Lansare de carte

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier Pescăruşul de A.P. Cehov, regia Christian Benedetti, Théâtre-Studio, Paris, Franţa – 2h fără pauză / Spectacole tematice (spectacol invitat din străinătate)

18.00 Teatrul de Comedie Cântăreaţa cheală şi Lecţia de Eugène Ionesco, regia Victor Ioan Frunză, Teatrul de Comedie Bucureşti – 2h 40min cu pauză / Spectacole tematice

18.00 Teatrul ACT Absolut!, după Ion Creangă, regia Alexandru Dabija, interpretează Marcel Iureş, Teatrul ACT Bucureşti – 1h 30 min fără pauză / În prim-plan, actorul

19.00 Radio România Cultural Livada de vişini de A.P. Cehov, adaptarea şi regia artistică Dan Puican, Radio România Cultural – 1h 25min / FNT On Air

20.30 Teatrul Odeon, Sala Mare Unchiul Vanea de A.P.Cehov, regia Andrei Şerban, Teatrul Maghiar de Stat Cluj – 3h 10min cu pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni, (spectacol pe gradene)

20.30 Teatrul Mic Poveşti călătoare – Capul Verde, selecţia textelor şi dramaturgia Natália Luíza, regia Miguel Seabra, interpretează Carla Galvao şi Fernando Mota, Teatro Meridional, Lisabona, Portugalia – 1h fără pauză / În prim-plan, actorul (spectacol invitat din străinătate)

22.00 Teatrul Foarte Mic Crazy stories in the city, un spectacol de Arcadie Rusu, Teatrul Mic Bucureşti – 1h fără pauză / Dans în teatru

22.00 Teatrul Arca, Club La Scena Emigranţii de Slawomir Mrožek, regia şi interpretarea  Lari Giorgescu şi Silvian Vâlcu, Teatrul Arca, Club La Scena Bucureşti – 1h 20min fără pauză / În prim-plan, actorul

Staţia de Metrou UNIRII 1 – Happening Teatrul Masca / La porţile Festivalului

Luni, 31 octombrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT– Divanele FNT – La sfat cu artiştii

10.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala 99 – „ImageWork Training and the Chekhov Technique”, atelier pentru tineri actori şi regizori, susţinut de David Zinder – 4h / Ateliere

15.00 UNATC – Christopher Wynn, director pentru Dezvoltare şi Parteneriate al Festivalului Internaţional de Teatru de la Edinburgh în dialog cu Octavian Saiu / Conferinţe

15.00 Fundaţia Löwendal – Lansare de carte: Albumul „George Löwendal – un aristocrat  în luminile rampei”. Cu participarea lui George Banu şi Horia Roman Patapievici

17.30 Teatrul Bulandra, Sala Izvor – Lansare de carte: „Avangarda rusă – Dramaturgie”, selecţie, traducere, prefaţă şi note de Leo Butnaru, Fundaţia Culturală „Camil Petrescu”

18.00 şi 22.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier Tv for Dummies – un spectacol pentru 100 de telecomenzi de Mona Bozdog şi Mihaela Michailov, regia Ioana Păun, Teatrul Naţional „Vasile Alecsandri” Iaşi – 1h 30 min fără pauză / Teatrul de mâine

18.00 Teatrul Odeon, Sala Mare Unchiul Vanea de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban, Teatrul Maghiar de Stat Cluj – 3h 10min cu pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Îngropaţi-mă pe după plintă, după Pavel Sanaev, dramatizarea şi regia Yuri Kordonsky, Teatrul Bulandra Bucureşti – 3h 30min cu pauză / Spectacole tematice

18.00 Teatrul Metropolis Nevestele vesele din Windsor de William Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu, Teatrul Metropolis Bucureşti – 3h cu pauză / Dans în teatru

19.00 Radio România Cultural Unchiul Vanea de A.P. Cehov, adaptarea şi regia artistică Dan Puican, Radio România Cultural – 1h 30min / FNT On Air

20.00 Centrul Cultural pentru UNESCO „Nicolae Bălcescu” Furtuna de W. Shakespeare, regia Victor Ioan Frunză, Centrul Cultural pentru UNESCO „Nicolae Bălcescu” Bucureşti – 1h 30min fără pauză / Spectacole tematice

22.00 Teatrul ACT 9 grade la Paris, un spectacol de Peter Kerek, Teatrul ACT Bucureşti – 1h fără pauză / Teatrul de mâine

Marţi, 1 noiembrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT– Divanele FNT – La sfat cu artiştii

15.00 UNATC – „Absurdul în teatru, de la Cehov la Eugène Ionesco” – puncte de vedere. Vorbitori: Yun-Cheol Kim, Manabu Noda, Monica Săvulescu-Voudouris. Moderator: Octavian Saiu / Conferinţe

15.00 Fundaţia Löwendal – August Strindberg: O carte, o monografie, un happening. Lansarea volumului „Marele drum” de August Strindberg (UNITER) şi a monografiei „August Strindberg, precursorul solitar al teatrului contemporan” de Ileana Berlogea (volum postum), Editura Academiei Române

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala MareCaligula de Albert Camus, regia László Bocsárdi, Teatrul Naţional „Marin Sorescu” Craiova – 3h cu pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala AtelierPurificare de Petr Zelenka, regia Alexandru Mâzgăreanu, Teatrul Naţional Bucureşti – 2h fără pauză / Teatrul de mâine

18.00 Teatrul Metropolis Nevestele vesele din Windsor de W. Shakespeare, regia Alexandru Tocilescu, Teatrul Metropolis Bucureşti – 3h cu pauză / Dans în teatru

19.00 Radio România CulturalPlatonov de A.P. Cehov, adaptarea şi regia artistică Dan Puican, Radio România Cultural – 1h / FNT On Air

20.30 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Felii de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar, interpretează Ofelia Popii, Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu – 1h 30min fără pauză / În prim-plan, actorul

21.30 Teatrul Odeon, Sala Mare Strigăte şi şoapte, după Ingmar Bergman, regia Andrei Şerban, Teatrul Maghiar de Stat Cluj – 2h fără pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni, (spectacol pe gradene)

22.00 Teatrul ACT 9 grade la Paris, un spectacol de Peter Kerek, Teatrul ACT Bucureşti – 1h fără pauză / Teatrul de mâine

00.00 Radio România CulturalUn duel în ziua nunţii, după A.P. Cehov, regia artistică Alexa Visarion (spectacol radiofonic în memoria actorului George Constantin), Radio România Cultural – 30 min / FNT On Air

Miercuri, 2 noiembrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT – Divanele FNT – La sfat cu artiştii

15.00 UNATC – „Absurdul în teatru, de la Cehov la Eugène Ionesco” – puncte de vedere. Vorbitori: Chris Ackerley, Ion Bogdan Lefter. Moderator: Octavian Saiu / Conferinţe

16.00 şi 21.00 Teatrul Odeon, Sala Mare Strigăte şi şoapte, după Ingmar Bergman, regia Andrei Şerban, Teatrul Maghiar de Stat Cluj – 2h fără pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala MareCaligula de Albert Camus, regia László Bocsárdi, Teatrul Naţional „Marin Sorescu” Craiova – 3h cu pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Felii de Lia Bugnar, regia Lia Bugnar, interpretează Ofelia Popii, Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu – 1h 30min fără pauză / În prim-plan, actorul

18.00 Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu” Însemnările unui necunoscut, după F.M. Dostoievski, regia Alexandru Darie, Teatrul Bulandra Bucureşti – 3h 40min cu pauză / Spectacole tematice

19.00 Radio România Cultural Dramă la vânătoare de A.P. Cehov, regia artistică Titel Constantinescu, Radio România Cultural – 1h 30min / FNT On Air

20.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala AtelierPurificare de Petr Zelenka, regia Alexandru Mâzgăreanu, Teatrul Naţional Bucureşti – 2h fără pauză / Teatrul de mâine

22.00 Teatrul Nottara, Sala Studio Metoda, după Metoda Grönholm de Jordi Galcerán, regia Theodor Cristian Popescu, Teatrul Nottara Bucureşti – 1h 35min fără pauză / Spectacole tematice

00.00 Radio România CulturalUn duel în ziua nunţii, după A.P. Cehov, regia artistică Alexa Visarion (spectacol radiofonic în memoria actorului George Constantin), Radio România Cultural – 30 min / FNT On Air

Joi, 3 noiembrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT – Divanele FNT – La sfat cu artiştii

15.00 UNATC – Prelegere liberă de George Banu cu ocazia lansării volumului Reformele teatrului în secolul reînnoirii” (Editura Nemira), cu participarea lui Gelu Colceag, rector UNATC. Prezintă Alexa Visarion şi Octavian Saiu. Moderator: Ludmila Patlanjoglu / Conferințe

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala MareMacbeth (un studiu) de W. Shakespeare, regia Radu Penciulescu, Teatrul Naţional Bucureşti (Centrul de Cercetare şi Creaţie Teatrală „Ion Sava”) – 2h 50min cu pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Odeon, Sala Mare Mai întâi te naşti de Line Knutzon, regia Radu Afrim, Teatrul „Andrei Mureşanu” Sfântu Gheorghe – 2h 10min fără pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Nottara, Sala Studio Metoda, după Metoda Grönholm de Jordi Galcerán, regia Theodor Cristian Popescu, Teatrul Nottara Bucureşti – 1h 35min fără pauză / Spectacole tematice

19.00 Radio România Cultural Pescăruşul de A.P. Cehov, dramatizarea şi regia artistică Dan Puican, Radio România Cultural – 1h 40min / FNT On Air

20.30 Teatrul Odeon, Sala Studio Blifat de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail, Teatrul Odeon Bucureşti – 1h 10min fără pauză / Teatrul de mâine

20.30 Opera Naţională Bucureşti D’ale carnavalului de I.L. Caragiale, regia Silviu Purcărete, Teatrul Naţional „Radu Stanca” Sibiu – 1h 45min fără pauză / Spectacole tematice

22.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier Othello şi preaiubita lui Desdemona, după W. Shakespeare, regia Mihai Măniuţiu, Teatrul de Mişcare Studio M Sfântu Gheorghe – 1h 20min fără pauză / Dans în teatru

00.00 Radio România CulturalUn duel în ziua nunţii, după A.P. Cehov, regia artistică Alexa Visarion (spectacol radiofonic în memoria actorului George Constantin), Radio România Cultural – 30 min / FNT On Air

Vineri, 4 noiembrie

11.00 Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu” – „Ce înseamnă să joci un rol” – conferinţă susţinută de Andrei Şerban / Conferinţe

15.00 Fundaţia Löwendal – Lansare de carte: „Dan Nemţeanu şi viziunea sa scenografică” de Ion Cazaban; „Printre cărţi, printre culori”, vernisajul expoziţiei de schiţe Dan Nemţeanu*

16.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Amfiteatru – Lansare de carte: „Livada de vişini, teatrul nostru” de George Banu; spectacol de Felix Alexa, fotografii de Mihaela Marin. Cu participarea autorilor

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala MareMacbeth (un studiu) de W. Shakespeare, regia Radu Penciulescu, Teatrul Naţional Bucureşti (Centrul de Cercetare şi Creaţie Teatrală „Ion Sava”) – 2h 50min cu pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Neguţătorul din Veneţia de W. Shakespeare, regia László Bocsárdi, Teatrul „Tamási Áron” Sfântu Gheorghe – 3h 10min cu pauză /  Spectacole tematice

18.00 Teatrul Odeon, Sala Studio Blifat de Gabriel Pintilei, regia Alexandru Mihail, Teatrul Odeon Bucureşti – 1h 10min fără pauză / Teatrul de mâine

19.00 Radio România CulturalDuhul pădurii de A.P. Cehov, regia artistică Dan Puican, Radio România Cultural – 1h 20min / FNT On Air

20.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier Othello şi preaiubita lui Desdemona, după W. Shakespeare, regia Mihai Măniuţiu, Teatrul de Mişcare Studio M Sfântu Gheorghe – 1h 20min fără pauză / Dans în teatru

20.30 Teatrul de Comedie Cântăreaţa cheală şi Lecţia de Eugène Ionesco, regia Victor Ioan Frunză, Teatrul de Comedie Bucureşti – 2h 40min cu pauză / Spectacole tematice

21.00 Teatrul Odeon, Sala Mare Mai întâi te naşti de Line Knutzon, regia Radu Afrim, Teatrul „Andrei Mureşanu” Sfântu Gheorghe – 2h 10min fără pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

21.30 Teatrul Ţăndărică Galaxia Švejk, după Jaroslav Hašek, regia Alexander Hausvater, Teatrul Ţăndărică Bucureşti – 1h 45min fără pauză / Spectacole tematice

00.00 Radio România CulturalUn duel în ziua nunţii, după A.P. Cehov, regia artistică Alexa Visarion (spectacol radiofonic în memoria actorului George Constantin), Radio România Cultural – 30 min / FNT On Air

Staţia de Metrou UNIRII 1 – Happening Teatrul Masca / La porţile Festivalului

Sâmbătă, 5 noiembrie

10.30 Ceainăria Teatrului ACT – Divanele FNT – La sfat cu artiştii

17.30 Lansare de carte

17.30 Teatrul Ţăndărică Galaxia Švejk, după Jaroslav Hašek, regia Alexander Hausvater, Teatrul Ţăndărică Bucureşti – 1h 45min fără pauză / Spectacole tematice

18.00 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Neguţătorul din Veneţia de W.Shakespeare, regia László Bocsárdi, Teatrul „Tamási Áron” Sfântu Gheorghe – 3h 10min cu pauză / Spectacole tematice

18.00 Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu”Ivanov de A.P. Cehov, regia Andrei Şerban, Teatrul Bulandra Bucureşti – 3h 30min cu pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni

19.00 Radio România CulturalMarfa vie de A.P. Cehov, regia artistică Vasile Manta, Radio România Cultural – 1h 30min / FNT On Air

19.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier Yerma de Federico Garcia Lorca, regia László Béres, Teatrul Tineretului Piatra Neamţ – 1h 45min fără pauză / Dans în teatru

19.30 Teatrul Nottara Bucureşti, Sala StudioMansardă la Paris de Matei Vişniec, regia şi interpretarea Alain Lecucq, Papierthéâtre, Franţa – 1h 20min / În prim-plan, actorul (spectacol invitat din străinătate)

20.00 Teatrul Naţional de Operetă „Ion Dacian” Platonov de A.P. Cehov, regia Zsolt Harsányi, Teatrul Naţional Târgu-Mureş, compania „Tompa Miklós” – 3h 10min cu pauză / Spectacole tematice

21.30 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare Despre iubire la om, adaptare de Niculae Urs după povestirea „Marfa vie” de A.P. Cehov, regia Alexandru Dabija, Teatrul Dramatic „Sică Alexandrescu” Braşov – 1h 50min fără pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

00.00 Radio România CulturalUn duel în ziua nunţii, după A.P. Cehov, regia artistică Alexa Visarion (spectacol radiofonic în memoria actorului George Constantin), Radio România Cultural – 30 min / FNT On Air

Staţia de Metrou UNIRII 1 – Happening Teatrul Masca / La porţile Festivalului

Duminică, 6 noiembrie

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Mare Despre iubire la om, adaptare de Niculae Urs după povestirea „Marfa vie” de A.P. Cehov, regia Alexandru Dabija, Teatrul Dramatic „Sică Alexandrescu” Braşov – 1h 50min fără pauză / Spectacole tematice (spectacol pe gradene)

18.00 Teatrul Naţional Bucureşti, Sala Atelier Yerma de Federico Garcia Lorca, regia László Béres, Teatrul Tineretului Piatra Neamţ – 1h 45min fără pauză / Dans în teatru

18.00 Teatrul Bulandra, Sala Izvor Îngropaţi-mă pe după plintă, după Pavel Sanaev, dramatizarea şi regia Yuri Kordonsky, Teatrul Bulandra Bucureşti – 3h 30min cu pauză / Spectacole tematice

18.00 Centrul Cultural pentru UNESCO „Nicolae Bălcescu” Furtuna de W. Shakespeare, regia Victor Ioan Frunză, Centrul Cultural pentru UNESCO „Nicolae Bălcescu” Bucureşti – 1h 30min fără pauză / Spectacole tematice

20.00 Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu”Ivanov de A.P.Cehov, regia Andrei Şerban, Teatrul Bulandra Bucureşti – 3h 30min cu pauză / Focus: Andrei Şerban – Cehoviziuni

20.00 Teatrul Naţional de Operetă „Ion Dacian” Platonov de A.P. Cehov, regia Zsolt Harsányi, Teatrul Naţional Târgu-Mureş, compania „Tompa Miklós” – 3h 10min cu pauză / Spectacole tematice

23.30 Teatrul Bulandra, Sala „Toma Caragiu” – Închiderea festivalului

00.00 Radio România CulturalUn duel în ziua nunţii, după A.P. Cehov, regia artistică Alexa Visarion (spectacol radiofonic în memoria actorului George Constantin), Radio România Cultural – 30 min / FNT On Air

Staţia de Metrou UNIRII 1 – Happening Teatrul Masca / La porţile Festivalului

În perioada 28 octombrie – 6 noiembrie, la adresa www.eteatru.ro pot fi ascultate adaptări radiofonice după opera lui A.P. Cehov: Pescăruşul, Trei surori, Livada de vişini, Unchiul Vanea, Platonov, Dramă la vanătoare, Duhul pădurii, Măscăriciul, Masca, Ursul, Judecata, Jubileul, Un duel în ziua nunţii, Marfa vie, precum şi emisiunile „making-of” despre spectacolele realizate de regizorul Andrei Şerban în teatrele din România (realizator: Crenguţa Manea).

* Expoziţia poate fi vizitată în perioada 28 octombrie – 6 noiembrie


Comenteaza acest articol

S-au pus în vânzare bilete la Festivalul Naţional de Teatru

by realitatea   10 min
2