Tabu
CULTURE

Electric Castle 2023 – Line-up, bilete și programul pe zile de la Festivalul de la Bonțida

Electric Castle 2023 se desfășoară într-un cadru unic, în apropierea Castelului Banffy din Bonțida, județul Cluj. Iată tot ce trebuie să știi despre cea de-a noua ediție a festivalului, care are loc în perioada 19-23 iulie 2023.

Line-up-ul de la Festivalul Electric Castle în 2023

Trupa The Chemical Brothers, cu o carieră de peste 20 de ani în spate, revine în România. Tom Rowlands și Ed Simons formează această trupă, care abordează genuri precum electronica, big beat, techno, trip hop și house. Aceștia au câștigat șase premii Grammy și sunt celebri pentru hiturile lor, printre care „Galvanize”, „Go” și „Believe”.

Iggy Pop, un artist influent care a inspirat multe generații de muzicieni și a reușit să intre în Rock and Roll Hall of Fame împreună cu trupa sa The Stooges, va fi prezent și el la festival.

George Ezra va fi susține un concert în România pentru prima dată în cariera sa. Acesta este un moment special, deoarece în 2023 Ezra se va retrage din industria muzicală.

Macklemore va fi primul artist de rap care urcă pe scena Electric Castle. El a câștigat patru premii Grammy pentru albumul său de debut și vine în România pentru prima dată.

Pe lângă aceștia, Jamie xx se alătură trupei The Chemical Brothers și Peggy Gou în calitate de headliners în muzica electronică.

Alte trei nume importante care se întorc în line-up-ul festivalului sunt trupa islandeză Sigur Rós, Nothing But Thieves și Pendulum.

Programul pe zile de la Electric Castle 2023

MIERCURI – 19 iulie 2023

·       Aime Simon

·       Reel Party by BT

·       San Holo (DJ set)

·       Raoul

·       Cook Maya

·       Miu Volt

·       Ciel

·       Partiboi69

·       Sixtee Seconds

·       D’Jhu

·       Slim Rocka

·       Moss Farai

·       Julian M

·       Kagemusha

·       Karak

·       Ciupé

·       Abasc Grecescu

·       Ligia Keșișian

·       Pixar Stelar

·       Bila Lizz B2B Cosmjn

·       Cesar Merveille

·       Mihai Pol

·       Flavio

·       Norbert Duvall & Robert Sipos

·       Piti Groove

·       Salad Manu

·       Cosmos Tone

·       Flaviu Moldovan

JOI – 20 iulie 2023

·       A.S.I.A.

·       CTC

·       George Ezra

·       Macklemore

·       Rezz

·       HVNDS

·       Kumm

·       The Hu

·       Boy Harsher

·       Meute

·       Weval

·       Klangphonics

·       Deckster

·       Zo Memphys & Blocksberg

·       Makoto

·       DJ Marky & MC GQ

·       Madliquid

·       Bross

·       Maga

·       Argy

·       Amémé

·       Vlademir

·       Sugar Musai

·       Maică-Ta

·       Sauce

·       Cami Layé

·       Okún

·       Paula Tape

·       Gilles Peterson

·       Bully

·       Prof. László Rákosy

·       Comunitatea 156 coordinated by Georgian Mazerschi

·       Alexandru Negrea

·       Dumitru Gorzo

·       Cristina Lupu

·       Jack Botts

·       Emma Ruth Rundle

·       Los Bitchos

·       Ciupé

·       Blanco

·       Tussin Bvcovia

·       Macanache

·       Ciupé

·       Dragoș Ilici

·       Dawidu

·       San Proper

·       Silverlining

·       Wanda.Direct

·       Socol Mihai Hînda

·       Andi Moisescu

·       .C.C Gully Pîrvu

·       Miss I Praslesh

·       Herodot

·       Poliglot

·       Mano Florem

·       Lipsum Alex HG

·       Corvin & Buniku Coto

·       Tutugno Aniche

·       Andras Toth

·       Ydy Riddim

·       Bandits Crew

·       Burner Greene

·       Mighty Boogie

·       Zo Shu

VINERI – 21 iulie 2023

·       OM LA LUNĂ (16:00 – 16:50)

·       OCS (17:25 – 18:20)

·       GRIMUS (19:00 – 20:00)

·       YOUNGR (20:40 – 21:40)

·       MONOLINK (22:20 – 23:50)

·       ROMY (00:20 – 01:50)

·       PEGGY GOU (01:50 – 03:50)

·       OCTAVE ONE LIVE (04:00 – 06:00)

·       RUFFIE (REBELS DJ SESSION by glo) (12:00 – 14:30)

·       ELLEN (14:30 – 16:00)

·       LONDON ELEKTRICITY + RUTHLESS MC (16:00 – 18:00)

·       DANNY BYRD + RUTHLESS MC (18:00 – 20:00)

·       DWLS & VISIONOBI (20:00 – 21:30)

·       DODO (21:30 – 23:30)

·       MARIBOU STATE DJ SET (23:30 – 01:30)

·       BARRY CAN’T SWIM (01:30 – 03:30)

·       EWAN MCVICAR (03:30 – 06:00)

·       BLANILLA (06:00 – 08:00)

·       UFO (13:00 – 15:00)

·       VIO (15:00 – 17:00)

·       ANDREI PUIU (17:00 – 19:00)

·       UFE (19:00 – 21:00)

·       NIPPLE’S DELIGHT (21:00 – 23:00)

·       MARIA LATINA (23:00 – 01:00)

·       DANILO PLESSOW (MCDE) (01:00 – 03:00)

·       PALMS TRAX (03:00 – 05:00)

·       VĂZDUH (05:00 – 06:30)

·       Monica Barbovschi & Ana Tamaș (12:00 – 12:45)

·       Dora Gaitanovici (13:00 – 13:45)

·       Ruth Borgfjord & Adina Lupu – Queer Sisterhood (14:00 – 14:45)

·       FUNKORPORATION (18:00 – 19:00)

·       SUBTONES (19:30 – 20:30)

·       PAULINA (21:00 – 22:00)

·       FULU MIZIKI (22:45 – 23:45)

·       QUERALT LAHOZ (00:30 – 01:30)

·       CIUPE (16:00 – 18:00)

·       IDK (18:00 – 18:45)

·       XENO (19:00 – 19:45)

·       RAVA (20:00 – 20:45)

·       ȘATRA B.E.N.Z. (21:00 – 22:00)

·       NANE (22:00 – 23:00)

·       DJ MARA OGNEAN (23:00 – 00:30)

·       SUPERNOVA & BIRKIN BABY (00:30 – 02:00)

·       ENEVEL (02:00 – 04:00)

·       VISIONOBI (22:00 – 00:00)

·       POLA & BRYSON + VISIONOBI (00:00 – 01:00)

·       KYRIST + VISIONOBI (01:00 – 02:30)

·       DETOUR (02:30 – 04:00)

·       FORMA (04:00 – 06:00)

·       MURI (14:00 – 17:00)

·       FOZZIE (17:00 – 20:00)

·       STF (20:00 – 22:00)

·       DISCOTECĂ CRW (22:00 – 00:00)

·       NO IDEA (00:00 – 02:00)

·       CRIHAN (02:00 – 04:00)

·       MAYAAN NIDAM (22:00 – 00:30)

·       PETRE INSPIRESCU (00:30 – 03:30)

·       CAP (03:30 – 06:30)

·       DAN ANDREI (06:30 – 09:00)

·       BRAD (09:00 – 11:30)

·       ESAUNUE & XAKIS (10:00 – 12:00)

·       COCCO MIO (12:00 – 14:00)

·       TE DOARE (14:00 – 16:00)

·       IHMAI ISUAV (16:00 – 18:00)

·       KATZELE & ASAF SAMUEL (18:00 – 20:00)

·       LENA WILLIKENS (20:00 – 00:00)

·       KHIDJA (00:00 – 03:00)

·       QUE SAKAMOTO (03:00 – 06:00)

·       DANNILOV (06:00 – 09:00)

·       URSU DUB (09:00 – 11:00)

·       SHIV (14:00 – 16:00)

·       DIGITAL SELEKTA (16:00 – 18:00)

·       DUBIK (18:00 – 20:00)

·       KAYA FOUNDATION (20:00 – 22:00)

·       LOW FREQ (22:00 – 00:00)

·       WRK (00:00 – 02:00)

·       GALEXY (02:00 – 04:00)

SÂMBĂTĂ – 22 iulie 2023

·       SMILEY: 18:00 – 19:00

·       NOTHING BUT THIEVES: 19:40 – 20:40

·       SIGUR RÓS: 21:25 – 22:25

·       JAMIE XX: 23:30 – 00:45

·       ALEX SUPERBEATS: 01:15 – 03:00

·       DORA GAITANOVICI: 14:00 – 14:50

·       ELECTRO AFFAIR GLO CREATIVE CAMP: 15:30 – 16:20

·       BLACKWAVE: 17:00 – 18:00

·       BRUTUS: 18:40 – 19:40

·       YUNG LEAN: 20:20 – 21:20

·       NOGA EREZ: 22:05 – 23:05

·       DUB PISTOLS: 23:50 – 00:50

·       FLAVA D + DYNAMITE MC: 01:05 – 02:35

·       NETSKY: 02:35 – 03:35

·       METRIK + DYNAMITE MC: 03:35 – 04:35

·       ANAÏS + DYNAMITE MC: 04:35 – 06:05

·       UGLY ASTRONAUT: 12:00 – 14:00

·       ADDO & LOWKODI: 16:00 – 19:00

·       DIGITALOVE: 19:00 – 20:30

·       SONOPHONE: 20:30 – 22:00

·       MIHAI POPOVICIU: 22:00 – 00:00

·       JAMES LAVELLE: 00:00 – 02:00

·       BOOKA SHADE: 02:00 – 03:30

·       HAAI: 03:30 – 05:30

·       AKOS: 05:30 – 08:00

·       DUBIK: 13:00 – 15:00

·       CAROL: 15:00 – 16:30

·       BIANCA OANCE: 16:30 – 18:00

·       KORNELIA BINICEWICZ: 18:00 – 20:00

·       K-LU: 20:00 – 21:30

·       DAISYBELLE: 21:30 – 23:30

·       DJ CAM: 23:30 – 01:30

·       KRUDER & DORFMEISTER: 01:30 – 04:30

·       NOPAME: 04:30 – 06:30

·       Cristian Delcea: 12:00 – 12:45

·       Kornelia Binicewicz: 13:00 – 13:45

·       Mihai Dinu: 14:00 – 14:45

·       ALONE AT PARTIES: 17:30 – 18:30

·       BLAZZAJ: 19:15 – 20:15

·       ROMANO DROM FEAT. SAID TICHITI: 21:00 – 22:00

·       GAYE SU AKYOL: 22:45 – 23:45

·       ECHT!: 00:30 – 01:30

·       CIUPE: 16:00 – 17:00

·       DAVE x ATTIC x OCHO: 17:00 – 17:30

·       CIUPE: 17:30 – 18:00

·       LIL CAGULA: 18:00 – 18:30

·       SIMIZ: 18:30 – 19:00

·       PETRE ȘTEFAN: 19:15 – 19:45

·       RAREȘ: 20:00 – 20:45

·       OSCAR: 21:00 – 21:45

·       IAN: 22:00 – 23:00

·       SUPERNOVA & BIRKIN BABY: 23:00 – 02:00

·       NORBEST: 21:00 – 23:30

·       HERODOT: 23:30 – 01:30

·       EVIL NINE: 01:30 – 03:30

·       LUXE: 03:30 – 06:30

·       MELOMENUŢII: 15:00 – 17:00

·       PUSSYCUTZ: 17:00 – 19:00

·       BRUGNER: 19:00 – 21:00

·       DJ DOX: 21:00 – 23:00

·       KRAFTY KUTS: 23:00 – 01:00

·       DJ ANTENNA: 01:00 – 03:00

·       DUBTIL: 03:00 – 05:00

·       ANDREI CIUBUC: 11:30 – 14:00

·       SEPP B2B NU ZĂU: 14:00 – 16:30

·       DOUDOU MD: 16:30 – 20:00

·       SUCIU: 20:00 – 23:00

·       CEZAR: 23:00 – 01:30

·       GESCU B2B ARAPU: 01:30 – 04:30

·       ALEXANDRA: 04:30 – 08:30

·       VLAD BRETAN: 08:30 – 11:00

·       TOMI RĂZVAN: 11:00 – 13:00

·       VILA: 14:00 – 16:00

·       LVNF: 16:00 – 18:00

·       SUPERUSER: 18:00 – 20:00

DUMINICĂ – 23 iulie 2023

·       IOANA MILCULESCU GLO CREATIVE CAMP: 18:00 – 18:45

·       VITA DE VIE + FILARMONICA DE STAT “TRANSILVANIA”: 19:25 – 20:30

·       MORCHEEBA: 21:00 – 22:05

·       SUBCARPATI: 22:40 – 00:00

·       COSMOS ÎN BUZUNAR: 13:00 – 14:00

·       ZIMBRU: 14:35 – 15:35

·       IMPLANT PENTRU REFUZ: 16:10 – 17:10

·       DIRTY SHIRT: 17:45 – 18:45

·       DEKI ALEM: 19:15 – 19:55

·       NOVA TWINS: 20:30 – 21:30

·       FRANK CARTER & THE RATTLESNAKES: 22:05 – 23:05

·       ORBITAL: 23:40 – 01:10

·       CLOZEE: 01:45 – 03:15

·       VEKT: 03:15 – 04:35

·       PRELUDIU (Search DiP & M.A.U) REBELS DJ SESSION by glo, VICTORIA REBELS DJ SESSION by glo: 12:00 – 14:00

·       OKTOPUS: 14:00 – 16:00

·       EMOTIONAL TOURIST: 18:00 – 19:30

·       MARWAN: 19:30 – 21:00

·       OCEANVS ORIENTALIS: 21:00 – 23:00

·       TIGA: 23:00 – 01:00

·       MISSILE: 01:00 – 03:00

·       ALDARIS: 03:00 – 05:00

·       SILENT DISCIPLE: 13:00 – 15:00

·       DUBASE: 15:00 – 17:00

·       CALIBRO 45: 17:00 – 18:30

·       HUEY MORGAN: 18:30 – 20:30

·       MILLIE MCKEE: 20:30 – 22:30

·       ZERO 7 DJ SET: 22:30 – 00:30

·       WAX ON FRIDAYS: 00:30 – 02:30

·       Irvine Welsh: 02:30 – 04:30

·       Maia Morgenstern: 12:00 – 12:45

·       Alex Tocilescu presented by Cărturești: 13:00 – 13:45

·       România, te iubesc!: 14:00 – 14:45

·       ALEXU AND THE VOICES INSIDE: 15:00 – 15:45

·       SARMALELE RECI: 17:00 – 18:00

·       CIREȘAN: 18:30 – 19:30

·       VALERIA STOICA: 20:00 – 21:00

·       OSCAR JEROME: 21:45 – 22:45

·       CIUPE: 23:30 – 00:30

·       VLAD FLUERARU: 16:00 – 18:30

·       MAX KONSTANT: 18:30 – 19:00

·       BITZĂ: 19:00 – 19:45

·       SPECII: 20:00 – 21:00

·       DJ DENY: 21:00 – 22:00

·       CIUPE: 22:00 – 23:30

·       MIANDA: 23:30 – 01:00

·       KIRARA: 20:00 – 22:00

·       VIRGIL: 22:00 – 00:00

·       RETRODICT: 00:00 – 02:00

·       DJ HEFE: 15:00 – 16:00

·       OTRAVĂ: 16:00 – 18:00

·       UNGURU BULAN: 18:00 – 20:00

·       GABRIELA ATANASOV & HORIA STAN: 20:00 – 22:00

·       HIP HOP LA FEMININ: 22:00 – 23:00

·       KOZO: 23:00 – 03:00

·       CHARLIE: 11:00 – 13:30

·       OLGA KOROL: 13:30 – 16:00

·       GOJNEA76: 16:00 – 19:00

·       MIHIGH: 19:00 – 21:30

·       RHADOO: 21:30 – 00:30

·       PRIKU: 00:30 – 05:00

·       NESS: 05:00 – 08:00

·       PATTRN: 10:00 – 13:00

·       HIMALAYAN SOUL LIVE: 13:00 – 16:00

·       IV-IN: 16:00 – 17:30

·       CHLORYS: 17:30 – 20:00

·       VON BÜLOVE: 20:00 – 23:00

·       PLATIDA: 23:00 – 01:00

·       GEORGE HEERD: 01:00 – 04:00

·       NOIDZSH: 04:00 – 08:00

·       PLUS: 13:00 – 16:00

·       IRISH DUBS: 16:00 – 18:00

·       JAHEYO: 18:00 – 20:00

·       DUBASE: 20:00 – 22:00

·       POPBLOCK, POPBLOCK: 22:00 – 00:00

·       DJ HEFE: 15:00 – 18:00

Sursa: Tabu.RO

ARTICOLE SIMILARE

ACCIDENTUL din Apuseni – minciuni si dezinformari

Sărbătoritul zilei de 29 aprilie

realitatea

„Bridgerton” continuă cu sezoanele 3 și 4

Andreea Damian

DRAMATIC! Blestemul accidentului din Apuseni loveste din nou!

Recenzie: Prietena mea genială la final, tu cine ești, Lila sau Lenu?

Dora Constantinovici

Faceți cunoștință cu filantroapa dezbrăcată care a strâns un milion de dolari pentru Australia

realitatea

Scrie un comentariu