Home > Agenda > Programul pe zile la Airfield Festival!

Programul pe zile la Airfield Festival!

Airfield Festival este cel mai asteptat eveniment al verii si singurul din Romania care reuneste pasiunea pentru muzica, aviatie, sporturi extreme si de agrement si activitati recreasionale si artistice in aer liber, intr-un peisaj idilic la poalele muntilor. Intre 30 iulie si 2 august 2015, Aerodromul Magura devine kilometrul 0 al distractiei: 98 de proiecte muzicale vor ateriza pe cele 4 scene amenajate, 3 outdoor si una in incinta unui hangar de aviatie.

Main Stage este cea mai mare scena a festivalului unde vor evolua headlineri ai festivalului, Hip-Hop Stage este locul unde vor performa live cei mai importanti artisti hip-hop din lume si din Romania, Techno Stage aduna cei mai hot artisti si DJ ai momentului si este singura scena dedicata muzicii techno din Romania amenajata in interiorul unui hangar de aviatie. Daca esti in cautarea unui playlist eclectic pe care sa-l asculti intr-o atmosfera relaxata, atunci Airfield Stage este destinatia perfecta.

Mai jos poti afla in ce zile vor canta artistii pe care ii astepti!

Program day1 JOI-30 iulie

Joi, 30 iulie

THE SKATALITES, DIXON, AME, RECONDITE, FANFARE CIOCARLIA, LIFE MC & DJ NAPPA, DJ SAUCE & DJ K­LU, RAKU, MACANACHE, MISIUNE DE PEDEAPSA, BOG, CLAY WINDHAM & BAND, MATZE, ROLF ONO, THE VISITOR, DJ MUH’FUCKA, TRU­L, ADUB & RAZVAN MATE, ELECTROCLOWN, THE FUNK BROTHERS, POLIGLOT.

Program day2 VINERI-31 iulie

 

Vineri, 31 iulie

GUS GUS, JAZZANOVA LIVE FEAT. PAUL RANDOLPH, MANO LE TOUGH, NICK CURLY, MATHIAS KADEN (LIVE), BLOMQVIST, R.A. THE RUGGED MAN, THE FOUR OWLS, DECKS’N’DRUMS, COMA, HAARP CORD, ALAN & KEPA, ATELIERE DE CREATIE, GULLY, LOUNGERIE II, I’M THE TRIP, DJ DOX, DEX, ALT OM, ADI DUMITRA & TOYGUN, LISSEMAN, CANS, DJ ETHYLEN, SONIC VIBE, ZGIRIE DISC, TARDIGRADE.

Program day3 SAMBATA-1augustSambata, 01 august

KRS­ONE, DJ KOZE, ROY HARGROVE QUINTET, KLINGANDE + ARNOLD SAX, M.A.N.D.Y., NÔZE & BAND, RAY OKPARA, DJ WOODY, PROFESSOR P & DJ AKILLES, OMUL CU SOBOLANI, E.M.I.L, GOLAN, CTC, ROMAN & GROPARUL LIRIC, KERI & SERAFIM, SATELLITES, LIQUID, DUAL SHAMAN (LIVE), ROTOPERCUTOR, STEFIUS CLAY VS. SMULCKY, DJ MATHY, EMAP, CRIS, CIPRIAN POPA, ALEX MODOI, BOZZO & ATON PANN.

 

Program day4 DUMINICA-2 augustDuminica, 02 august

MOBB DEEP, LITTLE DRAGON, MO’HORIZONS, MOONLIGHT BREAKFAST, THE DOPPELGANGAZ, SUBCARPATI, ANDREY PUSHKAREV, MIHAI POPOVICIU, ALEXANDRINA, IZHEVSKI & GORJE HEWEK, PANAMA CARDOON, DJ VASILE, SAUCE, SILENT STRIKE & DAN BASU, FLOU REGE, CARBON, PIETONU, MANO, KARPOV NOT KASPAROV, SLIM ROCKA, DURO DISCO, UFE, DOBLOW, DREAMDOKTOR, OTHERS.

Articole asemanatoare
Despre universul vloggerilor influenți pe care-i ascultă copiii sau cum YouTube naște miniscandaluri
Muzica POP chiar sună la fel și n-are legătură cu faptul că ai îmbătrânit
Gwen Stefani spune că se află la finalul carierei sale muzicale
Clipul TIFF cu Oana Pellea și Maia Morgenstern șochează habotnicii

Loading...

Comenteaza acest articol

Programul pe zile la Airfield Festival!

by realitatea   1 min
0