Tabu
LIFESTYLE

Faza ANULUI la “Vrei sa fii milionar?”. Pe cine a sunat acest barbat!

Un aliat politic al Angelei Merkel, participant la versiunea cu celebritati a concursului “Vrei sa fii milionar” a sunat-o pe aceasta in timpul emisiunii pentru a-l ajuta la o intrebare insa cancelarul nu i-a raspuns.

Wolfgang Bosbach castigase deja 125.000 de euro, insa a fost pus in mare dificultate de intrebarea pentru 500.000 de euro, relateaza BBC.

Neamtul a decis sa apeleze la regula “suna un prieten”. Publicul a ramas surprins sa afle ca prietenul caruia ii cerea ajutor era chiar Angela Merkel. Dupa doua incercari in care a raspunsul mesageria vocala, Wolfgang Bosbach a renuntat si s-a retras cu cei 125.000 de euro.

Intrebarea la care trebuia sa raspunda politicianul german era: De ce era legendara masina de spalat WM66 din RDG?

Deputatul Wolfgang Bosbach, fost lider al Partidului crestin-democrat s-a retras pana la urma, cu toate ca era sigur ca va primi ajutor de la cancelar. Emisiunea difuzata de canalul RTL a fost urmarita de aproape 9 milioane de germani.

ARTICOLE SIMILARE

Mihaela Rădulescu, drama vibratorului: “Masturbări fără număr!”

Dragi femei care nu vă doriţi copii

Blob, organismul misterios fără creier şi cu 720 de sexe

Andreea Damian

Tichetele de masă și de vacanță, impozitate!

Andreea Damian

ANNA LESKO – mamica de baietel!

BIANCA e gravida! Cine face public!

Scrie un comentariu